לראות, לשמוע, לטעום, לחוות ולקנות
  מה למה
מה למה
יום ב', ו’ בסיון תשפ”א
    דף הבית  |  הרשמה לרשימת תפוצה  |  יצירת קשר  
הרהורים בנושאים ציבוריים, שלדעת המחבר, הם נושאים חיוניים שאינם נדונים. לדעתו תפקיד הקוראים להעלותם לדיון ציבורי מקיף . חומר למחשבה!
20:20 (04/10/20) נאוה וינגרטן
תגיות: הרהורים, אריה רייזל, ספרי ניב, הרהורים בנושאים ציבוריים, פעילות התקשורת בתודעה הציבורית, הרהורים בנושאי חברה, משפט דת ושלטון

כיום, כשנראה שהמדינה בכאוס, מה תפקיד התקשורת ביצירת האווירה? בהסתה נגד פלג זה או אחר? ומה מטרתה? בימים סוערים אלה, כדאי לקרוא את "הרהורים" מאת אריה רייזל בהוצאת "ספרי ניב". הרהורים- הוא שם לא מחייב. אין בו לקבוע רעיון מסוים או לתמוך באג'נדה מסוימת בנוקשות. יום יום והרהור משלו. ואולי גם לכם הרהורים דומים. העלאתם על הכתב של ההרהורים, תצביע לדעת המחבר, כי רבים מהנושאים החיוניים אינם נדונים כלל. בספר זה מכוון המחבר להרהר ביחד בעניינים ציבוריים ולגלות את הדברים הבאים: התקשורת היא המכתיבה את סדר-היום הציבורי. באותם עניינים שהעלתה היא מביאה מגוון של דעות, היוצר בציבור את הרושם שהתקשורת פלורליסטית, ולא היא; בהפניית תשומת הלב הציבורית יש משום הסתרה של נושאים אחרים ראויים; יש עמדה פוליטית בהפניית תשומת הלב הציבורית לנושאים או באי-הפנייתם; התקשורת אינה מייצגת את הציבור בישראל, אלא מובילה אותו בשלשלות. רק הטוקבקים מייצגים את צורכי הציבור ומהווה איזון מה לתקשורת. עיון בספר יגלה שהתקשורת אינה מביאה לידיעת הציבור עניינים ציבוריים רבים, ושעניינים ציבוריים אחרים מובאים במנות יתר ובכך חוסמים דיון ציבורי בנושאים אחרים. אם אינך רוצה להיות "סטטיסט" של התקשורת, אנא עיינו בספר, והרהורים כגון אלו יתעוררו אף בכם. עו"ד אריה רייזל: "הספר כולל אוסף מאמרים יומיומיים, שנכתבו מאז שנת 2002 לערך. הספר אינו מבטא רעיון מסוים בתחום כלשהו. כל יום והרהור משלו. יש והכתבות, אינן שגרתיות. הכתבות מאפיינות הרהורים שונים בנושאים שונים. לרבים בציבור יש הרהורים דומים. בדיעבד, חולקו הכתבות לחמישה פרקים: ביטחון, פוליטיקה, דרך ארץ (עניינים שאינם מאפיינים דווקא את החיים בישראל), דת, משפט, מודיעין". אפשר להסכים או להתנגד ולהתווכח עם הכתוב. בנושא התקשורת אצטט את דברי צ'רצ'יל לפני שנים רבות על דעת הקהל: " אין דבר כזה שנקרא דעת הקהל... יש רק את אותן הדעות שהתקשורת בחרה לפרסם"..(האמת, מצאתי את עצמי מגיבה באופן שונה, בנושאים שונים. לדוגמא, חשתי התנגדות עזה לדעותיו בנושאי אונס והתיישנות, והסכמתי איתו בנושאי טיפול בזוגות שנקלעו למשבר בנישואיהם). בכל מקרה, חשוב וכדאי לקרוא. "הרהורים" מאת אריה רייזל. הוצאת "ספרי ניב", 573 עמודים. מחיר לצרכן 100 ש"ח, להשיג בחנויות הספרים הדיגיטליות ברשת או באתר ההוצאה https://nivbook.co.il/.

 
 
בילוי
ספרים
צרכנות
ילדים ונוער
תיירות אירוח וטיולים
אופנה
אנשים טובים באמצע הדרך
מבצעים
עצות ולא מהשרוול
מי ומה..מה חדש?